https://www.facebook.com/erdaldemirkiran
Sadece Aptallar 8 Saat Uyur
Sadece Aptallar 8 Saat Uyur
Ürün Kodu:
978-975-6197-06-6
Kargo Durumu:
Ücretli
Türü:
Normal Boy
18.00TL

Yazar Erdal Demirkıran'ın 5. kitabı olarak kaleme aldığı  " Sadece Aptallar 8 Saat Uyur " eserinin " Normal Boy " baskısı.

Kashna Felsefesinin giriş ve aynı zamanda Erdal Demirkıran'ın ilk  olma özelliğini de taşıyan ' Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım ' kitabının ' Uyku Çılgınlığı ' başlığı altında yer alan konunun roman formatında işlenip anlatıldığı eseridir. Aynı zamanda yazarın ilk romanı olması nedeniyle de ayrı bir öneme sahiptir. Kitabın roman formatında olmasının temel nedeni insan bedeninin ve beynin fiziksel, kimyasal, psikolojik ve diğer bilimsel yanlarının akademisyen edasında anlatılmasının getirdiği sıkıcılıktan kurtarmaktır. Böylece hem konunun anlaşılmasının zorluğunu ortadan kaldırmış hem de tüm insanlığı ilgilendiren böylesine temel bir konuda akılcılığı ve akıcılığı sağlayarak okuyucunun 'Uyku ve Uyuma Düzeni'nin tüm yönleriyle anlaması maksimum seviyede sağlanmış olmaktadır.   

' Yetişkin insan günde 8 saat uyumalıdır!..' safsatası sanayi devrimi sırasında ihtiyaç duyulan yoğun insan emeği ihtiyacını karşılamak amacıyla doktor destekli olarak ortaya atılmış bir yalandan başka bir şey değildir. İlk olarak devrimin başladığı yer sayılan İngiltere'de ortaya atılan bu yalan ne yazık ki âdeta bir çığ gibi büyüyerek kısa zaman zarfında tüm dünyayı etkisi altına almıştır. Öyle ki günümüzde bile koşulsuz olarak kabul edilen bir bilimsel veri gibi varlığını hâlâ sürdürmektedir. İnsanlığı saran ve onu engelleyip kısıtlayan tüm önyargılara savaş açan Erdal Demirkıran uyku ve düzeni üzerine roman formatında yazdığı bu kitap dünyada hâlâ az uyumayı öğreten tek kitaptır aynı zamanda. Bir de hocamızın dediği gibi şu var tabii ki de: 'Eğer kendin ve insanlık için faydalı bir hedefin yoksa bu dünyada; git uyu hatta mümkünse hiç uyanma!..'  " Evet, hedefi olanlar için şimdi zaman 'Uyanma Zamanı'dır!.. 

Arka Kapak Yazısı: Aklı Başında Olan Hiçbir İnsan Ömrünün Üçte Birini Yastığa Bağışlamaz...

 

 

 
 
 
 

Teslimat ve iade içerik

İade Şartları içerik

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: